۱۲:۱۵:۵۷ - جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چندین کشته و ده‌ها زخمی در حمله طالبان به فرماندهی پلیس قندهار
در نتیجه حمله گروهی از مهاجمان به فرماندهی پلیس قندهار در جنوب افغانستان دست‌کم ۱۲ نفر کشته و حدود ۹۰ نفر دیگر زخمی شدند. گروه طالبان گفته این حمله کار افراد این گروه است.     به گزارش ایران اینفورمر یات‌الله حیات، والی قندهار  می‌گوید در این حمله دوازده نفر کشته و شصت نفر زخمی شده‌اند. […]در نتیجه حمله گروهی از مهاجمان به فرماندهی پلیس قندهار در جنوب افغانستان دست‌کم ۱۲ نفر کشته و حدود ۹۰ نفر دیگر زخمی شدند. گروه طالبان گفته این حمله کار افراد این گروه است.

 

 

به گزارش ایران اینفورمر یات‌الله حیات، والی قندهار  می‌گوید در این حمله دوازده نفر کشته و شصت نفر زخمی شده‌اند. به گفته او بیشتر قربانیان غیر نظامیان هستند.

وزارت داخله/کشور افغانستان با انتشار خبرنامه‌ای گفته است هشت نفر از کشته‌شدگان و ۸۹ نفر از زخمی‌ها غیرنظامی هستند. این وزارت‌خانه این حمله را “تروریستی” خوانده است.

آقای حیات به بی‌بی‌سی گفت که ساختمان گمرک قندهار در نزدیک فرماندهی پلیس قرار دارد و در نتیجه این حمله هفت محموله کالاهای بازرگانی قندهار آتش گرفته است.

 

 

 

به گفته مقامات شمار حمله‌ کنندگان هشت نفر بوده‌اند که دو نفر از آنها مواد انفجاری همراه خود را منفجر کرده‌اند. طالبان گفته‌اند با انفجار یک خودرو بمب‌گذاری شده این حمله را شروع کردند.

مامون درانی، خبرنگار بی‌بی‌سی در قندهار می‌گوید صدای انفجار دیگری هم از ساحه شنیده شده است.

وزارت داخله گفته است که شش نفر از مهاجمان پس از انفجار یک خودرو وارد یک ساختمان شدند و با نیروهای امنیتی به درگیری پرداختند.

 

 

این حمله پس از چندین ساعت با کشته شدن مهاجمان پایان یافت.

قندهار در هفته‌های گذشته شاهد ناآرامی‌هایی بوده است.

سه روز پیش در نتیجه انفجار یک بمب کنار‌ جاده‌ای پس از برخورد با یک خورو باربری پر از سرنشین در مسیر جاده خاکریز- قندهار، دست‌کم ۹ نفر کشته و ۲۰ نفر دیگر زخمی شدند. قربانیان همه غیرنظامی و شامل زنان و کودکان بودند.

ماه گذشته نیز هشت کارمند این کمیسیون در حمله شورشیان طالبان در ولسوالی معروف ولایت قندهار کشته شدند.

بر چسب ها: , ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب