۱۷:۵۰:۲۸ - جمعه ۲۵ خرداد ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ایران یک – مراکش صفر / ۳ امتیاز شیرین حاصل دوندگی فوق‌العاده شاگردان کی‌روش/ ایران به دومین برد تاریخ رسید
ایران یک – مراکش صفر / تیم ملی فوتبال کشورمان در نخستین بازی خود در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از ساعت ۱۹:۳۰ امروز به مصاف مراکش رفت. به گزارش ایران اینفورمر، کارلوس کی روش برای این بازی ترکیب علیرضا بیرانوند، روزبه چشمی، مرتضی پورعلی گنجی، رامین رضاییان، احسان شجاعی، مسعود شجاعی، امید ابراهیمی، وحید امیری، […]

ایران یک – مراکش صفر / تیم ملی فوتبال کشورمان در نخستین بازی خود در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از ساعت ۱۹:۳۰ امروز به مصاف مراکش رفت.

به گزارش ایران اینفورمر، کارلوس کی روش برای این بازی ترکیب علیرضا بیرانوند، روزبه چشمی، مرتضی پورعلی گنجی، رامین رضاییان، احسان شجاعی، مسعود شجاعی، امید ابراهیمی، وحید امیری، کریم انصاری فرد، علیرضا جهانبخش و سردار آزمون را انتخاب کرد.

به این ترتیب بازیکنانی مثل پژمان منتظری، میلاد محمدی، اشکان دژاگه، سامان قدوس و مهدی طارمی که شانس حضور در ترکیب اصلی را داشتند نیمکت نشین شدند.

مراکش نیز بازی را با ترکیب رضا التکناوتی، مهدی بن عطیه، رومن سائیس، اشرف حکیمی، امین حارث، یونس بلهندا، مبارک بوصوفا، کریم الاحمدی، حکیم زیاش، نورالدین امرابات و ایوب الکعبی آغاز کرد.

ایران یک - مراکش صفر
کی روش با استفاده از نفرات هجومی در ترکیب نشان داد که به دنبال پیروزی است اما بازی با حملات مداوم مراکش و خطاهای بازیکنان ایران آغاز شد که ماحصل آن یک تذکر جدی به چشمی و یک اخطار به شجاعی در ۱۰ دقیقه ابتدایی بازی بود.

بعد از گذشت ده دقیقه کمی از فشار حملات مراکش کاسته شد با این حال همچنان بیشتر دقایق بازی توپ و میدان در اختیار شاگردان رنار بود و بازیکنان ایران نیز با بی‌دقتی اندک موقعیت‌ها را با پاس‌های اشتباه از دست می‌دادند.

در دقیقه ۱۹ نزدیک مراکش روی یک حمله و اشتباه سردار آزمون در دفع توپ به گل برسد که در شلوغی جلوی دروازه فرصت برای نماینده آفریقا از دست رفت و ضربه حریف توسط بیرانوند مهار شد.

یک دقیقه بعد ایران روی یک ضدحمله صاحب موقعیت خوبی شد و آزمون پاس مناسبی به انصاری فرد داد که وی با تنگ کردن زاویه و یک ضربه بد این فرصت را از دست داد.

ایران یک - مراکش صفر

رفته رفته بازی به شرایط متعادل نزدیک شد و شاگردان کی روش خود را در زمین پیدا کردند. در دقیقه ۲۴ روی یک پرتاب اوت انصاری فرد توپ را به آزمون رساند که مهاجم جوان ایران با یک چرخش و البته یک ضربه ناامید کننده موقعیت را از دست داد.

در دقیقه ۲۹ نفوذ حارث از سمت راست ایران با ضربه این بازیکن همراه شد که در آغوش بیرانوند قرار گرفت.

در دقیقه ۳۰ ایران روی یه ضربه ایستگاهی صاحب موقعیت شد که ضربه چشمی بعد از یک کنترل از بالای دروازه حریف به بیرون رفت.

در دقیقه ۳۲ بار دیگر یک توپ ربایی باعث ایران صاحب موقعیت شود اما کریم الاحمدی با خطا آزمون را متوقف کرد تا اولین کارت زرد مراکش را بگیرد. جهانبخش پشت توپ قرار گرفت و از فاصله دور ضربه‌اش را با فاصله به بالای دروازه زد.

در دقیقه ۳۷ بازی دقایقی به خاطر مصدومیت سردار آزمون متوقف شد. مهاجم ایران بدون اینکه برخوردی با بازیکنی داشته باشد روی زمین افتاد و بعد از دقایقی به بازی برگشت.

بگومگوی رامین رضاییان با مسعود شجاعی در دقیقه ۴۰ یکی از صحنه های نه چندان جالب بازی بود.

در دقیقه ۴۲ توپ ربایی خوب امید ابراهیمی فرصت خوبی را برای ایران فراهم کرد. امیری با پاس در عمق آزمون را در موقعیت تک به تک با دروازه بان قرار داد که ضربه مهاجم ایران به بدن گلر حریف خورد تا بهترین موقعیت ایران از دست برود.

دو دقیقه بعد ایران باز هم صاحب یک ضربه کاشته شد که حاج صفی این بار پشت توپ قرار گرفت و با ضربه ای نسبتا خوب توپ را به بالای دروازه مراکش فرستاد.

در نهایت در حالی که قدوس، طارمی و محمدی در حال گرم کردن بودند، نیمه نخست با تساوی بدون گل خاتمه یافت. در این نیمه امید ابراهیمی بهترین بازیکن ایران بود.

ایران یک - مراکش صفر

نیمه دوم باز هم با حمله مراکش از سمت چپ خط دفاعی ایران آغاز شد که ارسال بازیکن حریف از سمت مقابل به بیرون رفت. یک دقیقه بعد جهانبخش به خاطر خطا روی بازیکن حریف گرفت تا بعد از شجاعی، دومین بازیکن اخطاری ایران باشد.

ایران در نیمه دوم بیشتر از نیمه اول صاحب توپ شد و توانست به خوبی توپ را به گردش در آورد. شجاعی که در نیمه اول چند بار پاس اشتباه داشت در این نیمه نیز روند خود را ادامه داد تا گزینه تعویض لقب بگیرد!

در دقیقه ۶۶ کی روش نخستین تعویض را انجام داد و مهدی طارمی را جانشین شجاعی کرد تا تعداد بازیکنانی که پست اصلی شان مهاجم هدف است به سه بازیکن برسد. بازوبند نیز به حاج صفی سپرده شد.

نفوذ خوب جهانبخش از سمت راست در دقیقه ۶۹ ایران را صاحب موقعیت دیگری کرد اما مدافعان حریف توپ را به بیرون زدند تا اولین کرنر ایران شکل بگیرد.

مراکش در دقیقه ۷۵ اولین تعویض را انجام داد و نورالدین جایش را به سفیان داد. یک دقیقه بعد الکعبی نیز بیرون رفت و جایش را به بوحدوث داد.

آمار نشان می داد که دونده ترین بازیکنان زمین هر سه از ایران بودند و در راس آنها نیز وحید امیری قرار داشت.

امید ابراهیمی نیز که از ناحیه دنده دچار مشکل شده بود نتوانست به بازی ادامه دهد و در دقیقه ۷۸ از زمین بیرون رفت تا ایران ۱۰ نفره شود. در همین لحظات مراکش صاحب موقعیت خوبی شد و ضربه محکم بازیکن حریف توسط بیرانوند به خوبی مهار شد.

ایران یک - مراکش صفر

بعد از مدتی تاخیر کی روش تصمیم گرفت مجید حسینی را جانشین ابراهیمی کند تا در دفاع میانی قرار بگیرد و چشمی به خط هافبک منتقل شود.

حارث در دقیقه ۸۲ بیرون رفت و جایش را به کاستا داد تا سومین تعویض مراکش هم انجام شود.

در دقیقه ۸۳ نوبت به جهانبخش رسید که روی زمین بیفتد و او نیز اعلام کرد امکان ادامه دادن ندارد تا ایران مجبور شود دومین تعویض اجباری را هم انجام دهد. کی روش این بار بدون تاخیر قدوس را جانشین او کرد تا ایران ۱۰ نفره به بازی ادامه ندهد.

در پایان ۹۰ دقیقه گلی به ثمر نرسید و داور ۶ دقیقه وقت اضافی اعلام کرد. دقایقی بعد کریم انصاری فرد کارت زرد گرفت تا تعداد اخطاری های ایران به سه بازیکن برسد.

مراکش در دقایق پایانی بار دیگر هجوم آورد تا سه امتیاز را کسب کند. شاگردان کی روش نیز در حال مدیریت بازی بودند تا یک امتیاز را به دست بیاورند.

در دقیقه ۹۴ ایران با حرکت قدوس صاحب یک ضربه ایستگاهی از سمت چپ شد. حاج صفی توپ را به خوبی روی دروازه ارسال کرد و عزیز بوحدوث مدافع مراکش به اشتباه دروازه خودی را باز کرد تا ایران در بهترین زمین ممکن به گل برسد.

ایران یک - مراکش صفر

آخرین ارسال بازیکنان مراکش هم در دستان بیرانوند قرار گرفت و ایران توانست در اولین بازی خود در جام جهانی روسیه سه امتیاز ارزشمند با دوندگی بالای بازیکنان خود بگیرد و دومین بردش در تاریخ جام جهانی را کسب کند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب