۱۹:۵۷:۵۳ - دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نگاه تحليلگران: صدای طبل عمروعاص به گوش می رسد
نگاه تحليلگران: “صدای طبل عمروعاص به گوش می رسد” غلامعلی دهقان، عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه، در یادداشتی ” نوشت: ۱- در سریال فاخر امام علی(ع)، به کارگردانی میرباقری، درسکانسی مربوط به جنگ صفین عمروبن عاص برای تاثیر جنگ روانی در نبرد، شبانه صدای طبل ها را به صدا درآورد و جاسوس هایش […]

نگاه تحليلگران: “صدای طبل عمروعاص به گوش می رسد”

نگاه غلامعلی دهقان، عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه
غلامعلی دهقان، عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه، در یادداشتی ” نوشت:

۱- در سریال فاخر امام علی(ع)، به کارگردانی میرباقری، درسکانسی مربوط به جنگ صفین عمروبن عاص برای تاثیر جنگ روانی در نبرد، شبانه صدای طبل ها را به صدا درآورد و جاسوس هایش در اردوگاه امام علی هو و جنجال به راه انداختند که چه نشسته اید لشکر معاویه شبانه در راه است و خطر نزدیک و ستوران قریب؛ پس باید گذاشت و گریخت.

۲- مدتی است ترامپ در نطق های خود ندای خروج از برجام سر می دهد و هر دفعه به نوبتی دگر حواله می دهد. در آخرین نوبت جان بولتون را به صحنه آورده تا ازهمیشه بیشتر بر طبل خروج از برجام بکوبد.

۳- ترامپ با همین حیله تا به اینجا موفق شده همانند جناب پسر عاص در جنگ صفین عده ای را دچار ترس و ارعاب نماید و اینان برای حفظ سرمایه خود و جلوگیری از ضرر احتمالی در آینده بدون برجام، سرمایه خود را به دلار و طلا تبدیل نمایند و در همین معرکه، عده ای فرصت طلب برای کسب سود بادآورده بازار را گرم و همین بالارفتن تقاضا سبب افزایش قیمت دلار و طلا بشود. آن هم در عرصه ای که نه به دار است؛ نه به بار. چراکه ایران به جهت رعایت برجام همچنان می تواند از فروش نفت و دلارهای ناشی از آن بهره ببرد و به اندازه لازم ارز کسب خواهد کرد تا به متقاضیان واقعی پرداخت نماید.

۴- به مصداق ضرب المثل معروف ادبیات عرب “من جرب المجرب حلت به الندامه”. (هرکس تجربه دیگران را بخواهد تجربه کند؛ دچار خسران خواهد شد). ترامپ می خواهد تجربه اسلاف خود را در برابر ایران تکرار کند. تجربه کودتای ۲۸مرداد۱۳۳۲ توسط آیزنهاور که سرانجامش انقلاب بهمن۵۷ شد و همچنین، تجربه حمایت ریگان از صدام در جنگ که سرانجامی برایش نداشت و حمایت مالی و تسلیحاتی خانم کلینتون از داعش که آن هم به فرجامی نرسید.

این نیز بگذرد. تاریخ نشان داده ایران بیدی نیست که با این بادها بلرزد. اما واقعیت این است احساس ناامنی در جامعه تزریق شده و امید به آینده را نشانه رفته اند تا جامعه سرخورده و ناامید شود. چنین مباد.

ایران اینفورمر

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب