۱۸:۳۸:۰۳ - دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
زلزله و جان هایی که مهر ستاند / به احترام جان باختگان زلزله کرماشان
زلزله در کرماشان (کرمانشاه) و داغی که بر دل ایران نشست، متنن زیر دل نوشته ای است پس از واقعه زلزله در غرب کشور به قلم اجلال قوامی روزنامه نگار ساکن سنندج. ایران اینفورمر – زلزله و جان هایی که مهر ستاند / به احترام جان باختگان زلزله کرماشان یکم: شب است و همه دور […]

زلزله در کرماشان (کرمانشاه) و داغی که بر دل ایران نشست، متنن زیر دل نوشته ای است پس از واقعه زلزله در غرب کشور به قلم اجلال قوامی روزنامه نگار ساکن سنندج.

زلزله - کردستان

ایران اینفورمر – زلزله و جان هایی که مهر ستاند / به احترام جان باختگان زلزله کرماشان

یکم: شب است و همه دور هم جمع اند، یکی مهمانی ست و دیگری در جشن تولد، آن یکی هم زیر سقف خانه. خسته از یک روز پرهیاهو در تاریکی شب ،همه به دنبال لحظه ای آرامش و یا خوشی تا دل را از زنگار محنت روزگار بزدایند. دختر بچه در آغوش گرم مادر است و گوش به لالایی روح بخش او. همه زیر یک سقف اند. و به اندک خوشی هایی که دارند، خوش اند. خدایا قانعیم… شکر… کلامی که ورد زبان پدران و مادران بود دیشب.

دوم: به ناگاه زمین غرید و ابرهای سیاه آسمان قصرشیرین، سرپل ذهاو، کرماشان، سنه، سنهو هولیر را فراگرفت و آن اندک دل خوشی را هم با خود برد. خدایا به کدامین گناه؟ کوردستان تاب رنج دیگری ندارد.شیمیایی، انفال… و حالا هم این بلا… به راستی به کدامین گناه ناکرده؟ بالوره دایکان کورد در قصر و سرپل سنگ را هم آب کرد اما دل رحیمت خدایا کی عزم صلح دارد.

آوار پشت آوار،کوک کوردی که در میان خرابه های دیشب سراغ آغوش مادرش را می گرفت، اکنون کدام آغوش پذیرای اوست… گویا درد ورنج این ملت تمامی ندارد.

سوم: فساد چهره کریه خود را نشان داد.بیشتر جان باختگان در مساکن مهر ساکن بودند و مهر بلای جانشان شد. مسکنی که قرار بود سرپناهشان باشد. آن همه بوق و کرنا که در مسکن بی مهری کردند، در تار و پودش فسادی نهفته بود. فساد مصالح نامرغوبی که به قیمت جانها تمام شد.
چه کسی پاسخگوست؟!!!

زلزله - اجلال قوامی

 

 

اجلال قوامی / روزنامه نگار / سنندج / کردستان

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب