۶:۰۶:۰۰ - شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
احمدی‌نژاد و پیامدهای تازه‌ترین ادعاهای جنجالی او / زخم چرکینی به نام احمدی‌نژاد
احمدی‌نژاد در واکنش به اتفاقاتی که به تازگی برای وی و نزدیکانش رخ داده قصد دارد به فاز جدیدی از جنجال‌سازی ورود کند تا هم دستگاه قضا را نسبت به صدور احکام قضایی باز دارد و هم اینکه‌ با نوعی فرار رو به جلو همچنان خود را در صحنه قدرت حفظ کند. محمود احمدی‌نژاد رئیس […]

احمدی‌نژاد در واکنش به اتفاقاتی که به تازگی برای وی و نزدیکانش رخ داده قصد دارد به فاز جدیدی از جنجال‌سازی ورود کند تا هم دستگاه قضا را نسبت به صدور احکام قضایی باز دارد و هم اینکه‌ با نوعی فرار رو به جلو همچنان خود را در صحنه قدرت حفظ کند.

محمود احمدی‌نژاد رئیس دولت‌های نهم و دهم در تازه‌ترین اظهارات جنجالی خود عنوان کرده که در ماه‌های آخر دولتش برخی از نمایندگان مجلس برای تخریب و تضعیف دولت وی با یکی از افسران ارشد اطلاعات بریتانیا دیدار کرده‌اند. اظهاراتی که اگر چه در نگاه اول سیاسی به نظر می‌رسد اما در صورت تأیید‌شدن دارای جنبه‌های مختلف امنیتی خواهد بود.

به گزارش ایران‌اینفورمر، به نظر می رسد احمدی‌نژاد در واکنش به اتفاقاتی که به تازگی برای وی و نزدیکانش رخ داده قصد دارد به فاز جدیدی از جنجال‌سازی ورود کند تا هم دستگاه قضا را نسبت به صدور احکام قضایی باز دارد و هم اینکه‌ با نوعی فرار رو به جلو همچنان خود را در صحنه قدرت حفظ کند.

احمدی‌نژاد

این در حالی است که اگر ادعای جدید احمدی‌نژاد صحت داشته باشد فضای سیاسی ایران با یک پرونده عجیب و پرسرو صدا مواجه خواهد شد که پیامدهای مختلف امنیتی برای کشور خواهد داشت. هنوز مشخص نشده نماینده و یا نمایندگانی که با افسر اطلاعاتی بریتانیایی مورد نظر احمدی‌نژاد دیدار و گفت‌وگو کرده‌اند چه افرادی بوده‌اند و دارای چه گرایش سیاسی هستند. بدون شک اصولگرا و یا اصلاح‌طلب بودن نمایندگان مورد نظر احمدی‌نژاد نیز دارای اهمیت است. اگر اصولگرایان چنین اقدامی را انجام داده‌اند این سوال در بین افکار عمومی به وجود خواهد آمد که چطور ممکن است جریانی که روزی از احمدی‌نژاد برای رسیدن به قدرت حمایت کرده به دنبال تضعیف وی آن هم با توسل به سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه بوده است و اگر اصلاح‌طلبان چنین دیداری داشته‌اند وضعیت متفاوت خواهد بود و جریان اصلاحات باید برای کشیدن پای بیگانگان به مسائل داخلی کشور به مردم پاسخگو باشد.

از سوی دیگر به نظر می‌رسد احمدی‌نژاد با طرح چنین مسائلی به دنبال تحت فشار قرار دادن مجلس شورای اسلامی و در رأس آنها علی لاریجانی است. این در حالی است که احمدی‌نژاد در دوران ریاست‌جمهوری خود نیز رویکرد مناسبی نسبت به مجلس نداشت و با اعلام اینکه رییس‌جمهوری نماینده همه مناطق کشور است در حالی که نمایندگان نماینده یک منقطه خاص هستند، تلاش می‌کرد که جایگاه دولت را بالاتر از مجلس نشان بدهد. کار حتی به جایی رسید که وی فرمایش حضرت امام(ره) مبنی بر اینکه «مجلس در رأس امور است» را نقض کرد.

نکته دیگر اینکه احمدی‌نژاد با طرح چنین ادعایی به کمک حمید بقایی معاون اجرایی خود آمده که این روزها به یکی از چهره‌های جنجالی فضای سیاسی ایران تبدیل شده و با رویکرد غوغا‌سالارانه‌ای که در پیش گرفته، باعث جنجال و التهاب در کشور شده است. با این وجود هدف اصلی احمدی‌نژاد از طرح چنین ادعاهایی در این مقطع زمانی این است که به مسئولان قضایی کشور هشدار بدهد که اگر علیه وی یا نزدیکانش حکمی سنگین صادر شود باید منتظر واکنش شدید احمدی‌نژاد که به احتمال زیاد جنبه امنیتی زیادی نیز خواهد داشت، باشند.

احمدی‌نژاد تلاش می‌کند از شائبه‌هایی که به‌تازگی درباره برخی از مسئولان قضایی کشور به وجود آمده استفاده کند و به شکلی رفتار کند که هر کنشی از سوی مسئولان دستگاه قضایی صورت بگیرد با واکنش متقابل وی همراه خواهد شد. به نظر می‌رسد جنجال‌های احمدی‌نژاد پایانی ندارد و روز به روز و با رسیدن پرونده وی و نزدیکانش به روزهای سرنوشت‌ساز ممکن است جنجال‌های جدید و البته از جنس متفاوتی از سوی وی به وجود بیاید .بدون شک رئیس دولت اصولگرای هشت ساله کشور امروز به دردسری برای کسانی تبدیل شده که روزی برای حمایت از وی از تمام امکانات و ابزارها استفاده کردند.

 

منبع: آفتاب

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب