۲۱:۲۸:۰۰ - دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آیا نسبتی بین این جماعت از اصولگرایان و تتلیتی‌ها کشف شده که اصرار به یک حرکت دارند؟ نفوذ تتلو و استحاله دلواپسان/بخاطر چند رای؟/اصولگرایان با تتلو به‌کدام‌سمت می‌روند؟ + عکس
تتلو، خواننده رپ و زیرمینی دوباره خبرساز شده است. این بار با حضورش در مراسم یک خبرگزاری اصولگرا؛ جایی که چهره‌های سیاسی اصولگرایی همچون عزت الله ضرغامی و حمید رسایی نیز حضور داشتند. تتلو که ماجرای حمایتش از رئیسی و دیدار با او در ایام انتخابات ریاست‌جمهوری بازتاب گسترده‌ای در فضای سیاسی و رسانه‌ای کشور […]

تتلو، خواننده رپ و زیرمینی دوباره خبرساز شده است. این بار با حضورش در مراسم یک خبرگزاری اصولگرا؛ جایی که چهره‌های سیاسی اصولگرایی همچون عزت الله ضرغامی و حمید رسایی نیز حضور داشتند.

تتلو که ماجرای حمایتش از رئیسی و دیدار با او در ایام انتخابات ریاست‌جمهوری بازتاب گسترده‌ای در فضای سیاسی و رسانه‌ای کشور داشت، حالا به یک مهمان ثابت مراسم‌های اصولگرایان و مخالفان دولت تبدیل شده است. وی اخیراً مهمان مراسم جشن خبرگزاری اصولگرای فارس بوده است.

به گزارش ایران اینفورمر؛ انتشار تصاویر این مراسم و عکس‌های تتلو در این جشن با واکنش‌های مختلفی مواجه شده است. علیرضا رحیمی عضو کمیسیون امنیت ملی در یادداشتی که در همین‌باره منتشر کرده، نوشته است: پس از دیدار آقای رییسی با تتلو در جریان رقابت‌های انتخاباتی تتلیتی‌ها کنجی را در پهنه اصولگرایی یافتند تا در پی آن به مدد رسانه‌های رسای آن جریان بازنمایی یا دیده شوند.

رحیمی افزوده است: اگر چه برخی تحلیلگران اصولگرا نیز بارها و ازجمله اخیرا اذعان کردند که آن دیدار ریزش قابل توجهی از اراء آقای رییسی را در پی داشت اما گویا درس‌آموزی لازم برای حلقه‌ای از حلقات حامیان رییسی نداشته و بالعکس جماعتی برآنند تا همچنان تتلو را با نمادهای اصولگرایان پیوند زنند. در اینکه تتلیتی‌ها برنده اصلی این پیوند بی‌پایه هستند تردیدی نیست اما در اهداف منتسبین به جریان اصولگرایی در اصرار به کانونی‌کردن تتلو و حاشیه‌پردازی از وی ابهامات زیادی وجود دارد. تجلیل از تتلو در مراسم رسمی خبرگزاری فارس بی‌شک به مذاق اصولگرایان ریشه‌دار و ارزشمدار خوش نیامده و ارزش افزوده‌ای هم در پایگاه ارزشی انقلاب ایجاد نمی‌کند.

این نماینده مجلس در ادامه نوشته است: حال سئوال اساسی اینست که آیا نسبتی بین این جماعت از اصولگرایان و تتلیتی‌ها کشف شده که اصرار به یک حرکت اشتباه دارند؟ اگر قرار است جلوی انحراف از آرمان‌های انقلاب و بدعت‌گذاری در حوزه فرهنگی گرفته شود چه کسانی باید در این میدان مطالبه‌گر باشند؟

وی می‌نویسد: منکر حقوق شهروندی امیرحسین مقصودلو (تتلو) نیستیم اما زمانیکه از وی در فضای سیاسی و فرهنگی بهره‌گیری می‌شود، بزرگان جریان باید با روشنگری لازم اصالت اصولگرایی را یادآور شوند و دست حلقه انحرافی را از دست‌اندازی به داشته‌های اصولگرایی و هزینه‌سازی برای این جریان کوتاه نمایند. شاید در ارزیابی نازل از رقابتهای سیاسی دو جریان بعضی‌ها از چنین هزینه‌سازی برای یک جریان بدست حامیان همان جریان بدشان نیاید و از چنین گزکی کمی هم ذوق کنند اما جایی که پای ادعای پاسداری از آرمان‌های انقلاب در میان است معنای سکوت، همراهی با این انحراف است. خطر حلقه‌های انحرافی برای به محاق بردن جریانهای اصیل انقلاب و تحمیل کارنامه منفی به این جریان‌ها کمتر از معرفی داعش بعنوان یک فرقه اسلامی در افکار عمومی نیست.

این نماینده مجلس در پایان نوشته است: تجلیل از تتلو در مراسم خبرگزاری فارس هشداری برای جریان‌های ریشه‌دار است که با نو شدن زمان ابزارهای انحراف نیز رنگهای نو بخود می‌گیرند و مبادا زمانی بیدار شویم که فرصتی برای اصلاح نمانده باشد. فراموش نکنیم چه بسا مادران و پدران شهدایی که چند فرزندشان را تقدیم انقلاب کردند و بی‌تجلیل از میان مارفتند. چه جانبازانی که عمرشان را با زجرها و زخم‌های بی‌امان سپری کردند و گمنامانه رخت بر بستند. چه آزادگانی که غربت و اسارت و زخم روزگار را کشیدند و مظلومانه رفتند و هرگز تجلیلی از آنان نشد. داستان مسابقه تبری جستن از حلقه انحرافی پس از دهن‌کجی چندباره آنها به رهبری را نیک به یاد داریم و البته سنگینی و گرانیش همچنان باقی است. بهوش باشیم در امواج غفلت، نکند عبرت تاریخ شویم.

تقسیم تاریخ اصولگرایی به پیش و پس از این عکس

همچنین عباس عبدی در یادداشتی نوشت: آنهایی که هنوز به اهمیت انتخابات به عنوان یک عامل مهم تغییر در باورها و ارزشها ایمان نیاورده‌اند این عکس را هر روز چند بار ببینند. اصولگرایی را می‌توان به پیش و پس از این عکس طبقه‌بندی کرد. احتمالا این عکس را بدهم در قطع مناسب چاپ کنند و در دفترم بزنم با این تیتر که اگر عوامل دیگر نتوانست این جماعت را ذوب کند انتخابات بخوبی توانست. به قول مارکس در مانیفست در توصیف مدرنیته: “هر آنچه سخت و استوار است دود می‌شود و به هوا می‌رود.”

عبدی افزوده است: این جماعت که نه سخت است و نه استوار؛ برای دود کردنشان کوشش برای کسب چند رای ناقابل و البته حلال کافی است. ضمنا علامت تاج را بر کلاه و آستین بالازده را نزد آقای تتلو ببینید تا همه چیز روشن شود.

* تصاویر از خبرگزاری فارس

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب